Зеленський обіцяє, що дефолту не буде.

Перша — публічне підписання президентом певних важливих для бізнесу законів. Зеленський перейняв цю “фішку”.

Він оголосив про скасування понад сотні застарілих президентських указів. Серед них — укази про високі штрафи за порушення касової дисципліни, про заборону використовувати тканини іноземного виробництва для виготовлення шкільної форми, обмеження для встановлення нотаріусами рівня цін на свої послуги.

Друга — під час спілкування президента з бізнесом зазвичай “випадково” трапляється якась гучна подія, про яку президент повідомляє підприємцям.

Цього разу такою подією стала новина про визнання конституційним указу президента про позачергові вибори. У кулуарах це рішення сприйняли неоднозначно.

“Залежить від того, як суд юридично це обґрунтує. Якщо буде апеляція до народу як арбітра при вирішенні конфлікту між парламентом і президентом, то в цього формулювання велике майбутнє”, — сказав один з учасників заходу. Можна буде визнавати конституційним або неконституційним будь-що.

Як потім стало відомо, Конституційний суд скористався саме цим формулюванням. Його суть у тому, що конституційний конфлікт між президентом і парламентом щодо підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради за відсутності чітких правових норм роботи коаліції може вирішити народ шляхом проведення позачергових виборів.